Studio Kosmetyczne Wenus
Monika i Paweł Wojeccy

Adres: ul. Kościuszki 164/166
Gdańsk 80-427
e-mail:
studio_wenus_gda@wp.pl
tel:
603 622 077
Facebook: Studio Wenus
zobacz mapę dojazdu
 

Klamry

Unguis Incarnatus - wrastający paznokieć

Wrastanie paznokcia jest dolegliwością często bagatelizowaną, jednak może doprowadzić do poważnego ograniczenia w chodzeniu, obniżyć nasze samopoczucie oraz powodować duże dolegliwości bólowe.

Zdrowo rosnący paznokieć jest przeźroczysty o lekkim zabarwieniu w kolorze skóry, lecz kiedy w fazie wzrostu napotyka na przeszkodę w postaci zbyt ciasnego obuwia lub jest uszkodzony mechanicznie, to w takim przypadku naroża płytki wbijają się w wał około paznokciowy  powodując  bolesne podrażnienie lub stan zapalny.

Wrastanie paznokcia spowodowane jest także:

  • Zmianami ortopedycznymi stopy
  • Uwarunkowaniami genetycznymi (szeroka stopa, za długie palce, głęboko osadzona płytka z  mięsistymi wałami  około paznokciowymi)
  • Złą pielęgnacją (nieodpowiednie lub zbyt mocne obcinanie paznokci, szczególnie rogów płytki)
  • Źle dobrane obuwie.Co robić gdy zaczną boleć paznokcie? - Możemy korygować ich wzrost.


Klamry metalowe VHO Osthold

Najnowszą i najskuteczniejszą metodą korekcji wrastających paznokci są metalowe klamry VHO Osthold. Zabieg nałożenia takiej klamry nawet w przypadku stanu zapalnego wału około paznokciowego jest bezbolesny, nie wymagający zwolnienia lekarskiego, a także w żaden sposób nie powoduje utrudnień w chodzeniu,- w przeciwieństwie do chirurgicznej metody zrywania paznokci.W przypadku bardzo dużego stanu  zapalnego z hypergranulacją (ziarnina) konieczna jest interwencja dermatologiczna polegająca na elektrokoagulacji nadmiernie rozrośniętej tkanki bez naruszenia płytki paznokcia z równoległym zabiegiem nałożenia klamry w gabinecie kosmetycznym przez specjalistę posiadającego odpowiedni certyfikat VHO Osthold.


Plastikowe klamry BS Quick


Klamra ta jest mocowana do płytki za pomocą kleju, dlatego też nie polecana jest do paznokci  ze stanem zapalnym lub wysiękiem ropnym, gdyż  istnieje możliwość odklejenia. Tak jak w przypadku klamer metalowych nałożenie „BS Quick’a" jest bezbolesne i przynoszące natychmiastową ulgę w dolegliwościach bólowych.


Rurki Sulci-Protektor


Rurki wykonane z tworzywa sztucznego nakładamy za pomocą pensety na brzeg paznokcia od strony wału około paznokciowego i  stabilizowana za pomocą masy do rekonstrukcji paznokci.

W każdej z wyżej wymienionych metod  konieczne jest wykonywanie tamponad i codzienna samodzielna ich wymiana przez pacjenta.